OKTÓBERI TÉMÁNK: A HOZZÁTÁPLÁLÁS- KEZDÜNK!!!

Elkezdjük végre ezt a nagyon izgalmas témát, amellyel előbb vagy utóbb minden anyuka szembetalálja magát: a hozzátáplálást. Hogyan, mikor, mit, mit nem és legfőképpen miért?

A mai bejegyzésben arról írunk, ugyan honnan származnak a javaslatok, irányelvek.

A hozzátáplálásról sok helyen olvashatsz, de mégis mi az alapja a javaslatoknak?

Honnan tudjuk, hogy egy- egy gyümölcsöt, zöldséget, összetettebb ételt mikor lehet bevezetni a kisbabák étrendjébe?

Mi itt a blogon az ESPGHAN, azaz a European Society for Paediatric Gastroenterology Hepatology and Nutrition alapelveiből és javaslataiból szemezgetünk. Ez egy olyan európai tudományos társaság, amelynek célja a kisdedek, gyermekek egészségének megóvása, különös tekintettel a gyomor-bél rendszerre, ezek szerveire és betegségeire fókuszálva. Az ESPHGAN sokszor hivatkozik ajánlásaiban a WHO-ra, és tagjai Európában és Európán kívül is oktatnak gyermekorvosokat, nővéreket, dietetikusokat, táplálkozástudományi szakértőket.  ( IDE kattintva éred el az angol nyelvű oldalt.)

A hozzátáplálásról írt szösszenetünket azzal kell kezdenünk, ami a csapból is folyik, a WHO, valamint az európai és amerikai szakmai grémiumok is ezt javasolják, és természetesen ez a Mami Gyógyít blog szerzőinek is az ajánlása:

6 hónapos korig lehetőleg kizárólagosan szoptasson az anyuka!!!

Hogy miért, arról könyveket lehetne írni, és írnak is.

 Viszont most a hozzátáplálásról írunk, úgyhogy a 3 alapesetből indulunk ki: a kisbabád szopik/ szopik+tápszeres/csak tápszeres- az első kérdés, amely felmerül benned, ez lesz:

MIKOR KEZDJEM A HOZZÁTÁPLÁLÁST?

Ezzel folytatjuk hamarosan!

*******************************

Ha szeretnél friss információkat a gyermekbetegségekről megbízható forrásból, (= orvosoktól, tőlünk), akkor szeretettel várunk hírlevelünkkel, itt feliratkozhatsz:

Mami Gyógyít hírlevél feliratkozás

Mami Gyógyít Hírlevél feliratkozás

Tovább a blogra »