Lázgörcsről szóló sorozatunk harmadik, befejező részében megbeszéljük, mi történik a kórházban. Valamint elmondjuk azt is, mi az, amiket TILOS tenned lázgörcs esetén.
Kezdjük a kórházzal, ahová minden bizonnyal be kell mennetek: első lázgörcs esetén kötelezően, többediknél pedig ajánlottan.
Image courtesy of Grant Cochrane at FreeDigitalPhotos.net
Mi történik a kórházban?
Nos, ez kórházanként változik. Az orvos részletesen ki fog kérdezni benneteket, ezután megvizsgálja gyermeked. A mi véleményünk és gyakorlatunk az, hogy ezek után kapni fog a gyermeked egy branült (vénába rögzíthető vékony kis kanül), amelyen keresztül vért is lehet venni, és ha kell, további gyógyszerek adhatóak. Így egy szúrással „megússza” a dolgokat, hiszen a branül addig marad benn, amíg szükség van rá, és nem kell újra meg újra megszúrni gyermeked. Vizeletvizsgálattal ki lehet deríteni a húgyúti infekciót, így valószínűleg pisit is fognak nézni. Szintén kórházanként változó, hogy megmutatnak- e benneteket gyermekneurológusnak (gyermek- ideggyógyásznak)– a gyakorlat többnyire az, hogy igen.
Hazamenetelkor pedig el fognak látni benneteket tanácsokkal és fel fognak készíteni egy esetleges ismétlődő rohamra: fel fogják hívni a figyelmed a körülbelül 37,2- 37,5 C fok (orvostól függ) feletti lázcsillapításra, és kapni fogtok egy végbélbe adandó gyógyszert, amelyet újabb görcsnél neked kell majd alkalmaznod otthon, és ez körülbelül 5 perc után elmulasztja a görcsöt.
Ha a jövőben otthon újabb görcsölés fordul elő gyermekednél a lázcsillapítás ellenére, akkor, ha beadtad a kapott gyógyszert, de 5 perc múlva nem szűnik a görcs, újból mentőt kell hívnod!
És akkor nézzük most, mi az ami TILOS lázgörcs esetén?
Image courtesy of Stuart Miles at FreeDigitalPhotos.net
TILOS:
- leszorítani a végtagokat
- ráfeküdni a gyermekre,
- feszegetni a görcsölő végtagokat,
- AKÁRMIT tenni a gyermeked szájába.
A felsorolt dolgokkal ugyanis további sérüléseket okozhatsz, például fogsérülést, félrenyelést, akár fulladást is!!! Ezekről hallani- olvasni rémtörténeteket, nagyon is hihetően.
Tehát még egyszer: SEM fakanalat, SEM gyógyszert, SEM az ujjadat, SEMMIT ne tegyél gyermeked szájába!
A lázcsillapítással ráérsz akkor is, amikor már lezajlott a görcs, gyermeked jobban van és úton a segítség.
Ha eddig eljutottál az olvasással, GRATULÁLUNK!!!Reméljük hasznosnak találtad a LÁZGÖRCSRŐL szóló sorozatunkat. Máris sokat tettél azért, hogy esetleges roham esetén esélyed legyen beavatkozni gyermekednél.
A sorozat első részt elolvashatod ITT, a lázgörcsről általában
A sorozat második részét ITT olvashatod, a konkrét teendőkkel
És ha a lázcsillapításról vannak kérdéseid, akkor ELSŐ KIADVÁNYUNK éppen erről szól:
- ha nem tudod, hogy belázasodott gyermekednek komoly baja van-e vagy sem,
- ha szeretnéd orvosoktól TUDNI a lázcsillapítást, nemcsak rémülten bogarászni az interneten, miközben gyermeked lázasan fekszik, és elveszni a hasznos és haszontalan, esetleg kifejezetten káros infók között,
- és játékos formában meg is szeretnéd tanítani gyermeked a lázzal kapcsolatos dolgokra, akkor nézd meg első kiadványunkat! KLIKK A KÉPRE!
Kommentek