Lehet MÉG BIZTONSÁGOSABB az otthonod kisgyermeked számára? Igen!!! Vannak még olyan dolgok, amelyekre nem is gondolnál! Bár biztosan megfogadtál néhány tanácsot előző posztunkból, amely nagyon- nagyon sikeres volt, rengetegen olvastátok, következzen MÉG 10+1 extra tipp bababiztonság- témában, amely kifogyhatatlan. Vajon melyek azok a dolgok, amelyeket felnőttként egyáltalán nem gondolunk veszélyesnek, pedig egy kis tipegőre igencsak azok lehetnek??? Somogyi Réka, gyakorlati tippjei következnek, aki maga is anyuka, és a bababiztonság terén nagy szakértelemmel és tapasztalattal rendelkezik Réka segítségével megelőzheted az otthoni gyerekbaleseteket. Csak egy kis odafigyelés szükséges! Következzen tehát a második 10+1 gyakorlati tanács!
MÁSODIK 10+1 gyakorlati tipp a bababiztos szobához
1. Nézzük át a szobát, hogy mik azok a könnyű tárgyak, amiket magára ránthat az éppen járni tanuló gyermek – amint belekapaszkodva próbál felállni -, pl. állólámpa, állófogas, etetőszék, virágtartóállvány. Ezeket száműzzük egy kis időre az otthonunkból vagy rakjuk olyan helyre, ahol a kicsi nem férhet hozzá.
2. Nézzük meg, hogy a karnis megfelelően van-e rögzítve, nem jelent-e veszélyt, ha a baba a hosszú függönybe kapaszkodva próbál felállni vagy közlekedni. A lelógó hosszú zsinórokat szedjük le, fulladást okozhat!
3. Ne vasaljunk a kisgyermek közelében, vagy ha mégis, akkor legalább ne játsszon a vasaló közelében! Ügyeljünk arra, hogy a vasalás befejeztével a még forró vasalót a picink számára elérhetetlen helyre tegyük (a zsinórja se lógjon le!!).
4. Ne legyen a gyerek előtt – elsősorban a földön, asztalon – apró tárgy, amit lenyelhet, a fülébe, orrába dughat! Minden játékánál nézzük meg, hogy biztonságos-e a baba számára, nem lehet-e róla leszedni apró dolgokat, mert ha lehet, egészen biztosak lehetünk benne, hogy csemeténk le is fogja „szerelni”.
5. Elkerülhetetlen, hogy a kézi táskánkban ne tartsunk olyan dolgokat (pl. gyógyszer, vitamin, kézkrém, körömlakk, parfüm), amelyek veszélyesek a kisgyermek számára. Márpedig egy „kincsekkel” teli női táska igen csábítóan hat a kis felfedezőkre. Táskánkat mindig tartsuk gyermekünk számára elérhetetlen helyen és ügyeljünk rá, hogy vendégeink táskái is magasra kerüljenek!
6. Ha olyan típusú fűtőtest van a lakásban, amellyel esetleg megégetheti magát csemeténk, akkor mindenképpen gondoskodjunk valamiféle borításról, kandalló esetén akár védőrácsról, amely megvédi őt az égési sérülésektől.
7. Ha elgurul egy gyógyszer, gomb, gyöngy, aprópénz, ékszer, bármi apróság, akkor ne sajnáljuk az időt megkeresni és ne is halogassuk, mert biztosak lehetünk benne, hogy a gyerkőc fél pillanat alatt megtalálja és a szájába veszi. A legjobb egy alapos, minden szegletre kiterjedő porszívózás.
8. A szobanövényeinket költöztessük a szekrények tetejére, egyrészt a gyerkőc így nem tudja a földet túrni és a szájába venni, másrészt elkerülhetjük a növények kóstolgatásából eredő mérgezést. Ide kattintva letöltheted „A 10 leggyakoribb mérgező szobanövény című e-bookot. A szúrós, tüskés, hegyes levélcsúcsú növényeinket is helyezzük elérhetetlen távolságba, mert ezek horzsolásokat, komoly szemsérüléseket okozhatnak. Egyes növények tüskéi, szőrei, tejnedvei allergiás reakciókat válthatnak ki, ha hozzáér a gyerek.
9. Legyen otthon háztartási elsősegélydoboz az egyszerű sérülések azonnali ellátásához!
10. Legyünk felkészültek a balesetek esetére, fontos, hogy felismerjük a valós vészhelyzeteket és legyünk tisztában a teendőkkel! Nagyon fontos, hogy baleset esetén higgadtak maradjunk és magabiztosan tudjunk segíteni gyermekünknek. Több könyv is van forgalomban, amely leírja, hogy mi a teendő a leggyakoribb baba- és gyermekbalesetek esetén, hogyan kell elsősegélyben részesíteni a kis sérültet. Szerezzünk be egy ilyen könyvet és alaposan, többször olvassuk el! Ha van rá lehetőségünk, vegyünk részt egy elsősegélynyújtó tanfolyamon! Tanfolyamajánlót olvashatsz ITT.
+ 1. A fontosabb telefonszámokat írjuk fel és jól látható helyre (pl. a hűtőre) tegyük ki!
Mentők: 104
Tűzoltók: 105
Rendőrség: 107
Általános segélyhívó: 112
Gyermekorvosi ügyelet: ………
Házi gyermekorvos: ……..
Toxikológiai (mérgezési) ügyelet: 1/333-5079 (Heim Pál Gyermekkórház)
Egészségügyi Toxikológiai Tájékoztató Szolgálat: 80/201-199 (éjjel-nappal hívható ingyenes szám)
Nézz be Réka Bababiztonság webáruházába, ahol szakszerű, személyre szabott segítséggel vár téged! (www.bababiztonsag-webaruhaz.hu)
Ha további bababiztonsági tippekről, óvintézkedésekről szeretnél olvasni (pl. mikre figyelj a fürdőszobában, a konyhában vagy a kertben), akkor kattints az alábbi linkre: www.bababiztonsagotthon.hu
———————————————————————————————–
Tetszett az írás? Lájkold a Facebook- oldalunkat: Mami Gyógyít oldal, ahol mindig aktuális hírekkel, érdekességekkel várunk a gyermekek világából.
———————————————————————————————–
Refluxos a kisbabád? Érdekel a legújabb megoldás, amellyel a refluxos kisbabák 3/4-ében el lehetett hagyni a gyógyszert?
Kattints a képre a megoldáshoz!
Kommentek