Utazás gyerekkel: milyen gyógyszereket vigyél?

Így utaztunk mi a hosszú hétvégén: 3 család, ebből 2 orvos anyuka, egy rahedli gyerek, mindenféle korúak, 21 hónapostól 16 évesig. Mivel a világ végére mentünk, ahol még kocsma sem volt, (1 bolt létezett ugyan, de nem volt nyitva), gyógyszertár pedig  kb 30-40 km-rel arrébb, el lehet képzelni, mennyi gyógyszert- és nem- gyógyszert, de gyógyhatású készítményt vittünk magunkkal a 4 napra… 🙂

Következzen most egy hasznos lista minderről- hiszen bármikor előfordulhat, hogy útra keltek, és ha nincs a közelben gyógyszertár és/vagy orvos, akkor jobb felkészülni a gyakori kórságokra, hogy a pihenés ne a betegeskedésről szóljon.

A falu, és a ház, ahol 4 napig laktunk:

 

 

Azzal kezdjük, hogy a gyermekek simán összeszednek egymástól mindent: más bölcsiben, óvodában és iskolában szocializálódnak, ezért teljesen más baktériumok és vírusok “laknak” bennük, amiket az ilyen hosszú hétvégék végére el is szoktak kapni egymástól. Na ez pontosan így volt most is, vasárnapra mindegyik taknyolt és/vagy köhögött, de volt aki rosszabbul járt és egy hányósvírust is benyalt valahonnan… Szóval sok mindenre fel kell, és fel is lehet készülni.

Nézzük a teljesség igénye nélkül, mi volt nálunk- és a képen rajta sincs minden…

1. Naptej– vegyél JÓ minőségűt, a gyermeked bőrével ne viccelj. Főleg ha érzékeny bőrű.

2. Kullancsellenes spray, krém,  BÁRMI, ami távoltartja ezeket az utálatos dögöket. Mi UTÁLJUK őket, két nagyon ronda betegséget is terjesztenek, az agyhártyagyulladást és a Lyme-kórt. Mivel gyakorlatilag nem volt tél, sajnos a kullancsok TÚLÉLTEK, szóval 2 spray is volt nálunk és állandóan fújtuk a kölköket és saját magunkat is.

EZÉRT kellett a spray, mert a gyerekek a dzsindzsásban érzeték a leges- leges-legjobban magukat:

3. Popsikenőcs: Neogranormon, Sudocrem, vagy amit használtok. Nem volt nálunk spéci gyulladásellenes, gyógyszertári, pedig kellett volna. Ha már a popsinál és a kiütéseknél tartunk, amelyek a melegben jobban kialakulnak, és fájnak, akkor a Canestennek is helye van a csomagban, ami nincs a képen, de volt nálunk és kellett is. A pelenkakiütésről olvashatsz ITT. Érdemes egy Garmastan-t is elvinni, ami nagyon jó érzékeny, kipirosodott bőrre, például arcra is, és mivel csak növényi hatóanyagot tartalmaz, lenyalhatja a gyerek például az arcáról, nem lesz tőle semmi baja.

4. Orrcsepp: jó, ha olyat viszel, amiben van hatóanyag, mert a vizes orrfolyást csak az fogja meg.

5. Lázcsillapító: gyermeked korának megfelelő MINDIG legyen nálad!!! Ha többet szeretnél tudni a lázcsillapításról, KATT IDE!

6. Száraz köhögés ellen, ha nem szeretnél gyógyszert adni, akkor az izlandi zuzmószirup egy lehetséges választás.

7. Felszakadó köhögésre, annak megkönnyítésére ha szintén nem vagy gyógyszerpárti, a Sinuprettel próbálkozhatsz. Felnőtteknek való variációja is van.

8. Allergiaellenes cseppek sem ártanak, ha van nálad. Ha kéred, az orvosotok biztosan felírja.

9. Nem úgy az antibiotikumot: azt valószínűleg nem fogtok kapni “csak úgy”. Nálunk volt, de hát ugye nekünk könnyű 🙂

10. Nálunk volt szemgyulladás (kötőhártyagyulladás)-ellenes szemcsepp is, természetesen bontatlanul. Ha csak bontott van otthon, akkor nézd meg, nem járt- e le, a szemmel ugyanis nem viccelünk. Amúgy sem használunk soha lejárt szavatosságú gyógyszert, de a szemcseppre különösen figyelj oda! Például felbontás után nem kell-e hűtőbenm tartani. Különben vannak olyan orrcseppek is, amiket szintén hűtőben kell tartani.

11. Ne felejtsd el a gyermeked rendszeresen szedett gyógyszereit is odatenni! Piciknél ilyen például a D- vitamin! De ne indulj el aszthma- cukorbetegség-gyógyszer és még sorolhatnánk milyen gyógyszerek nélkül sem, attól függően, használtok-e valamit rendszeresen.

12. Most csak a gyógyszerekre koncentráltunk, de legyen nálad lázmérő, valamint sebek ellátásához szükséges dolgok is: ragtapasz, fertőtlenítő, steril gézlapok, olló. 

És akkor még néhány hangulatkép:

A házról:

A vidékről:

A templomban csak madarak laktak, de így is gyönyörű volt, és harangoztak is délben:

Útközben:

Reméljük segítettünk a pakolászásban!

Kövess bennünket a Facebook-on is, KATT IDE A MAMI GYÓGYÍT OLDALHOZ!

 

Címkék: , ,
Tovább a blogra »