Karácsonykor bezárnak az üzletek- és sajnos a patikák is- bár valljuk be őszintén, az ott dolgozóknak is jár a pihenés. Kivéve az ügyeletes patikákat és a benzinkutakat– ez nagyobb városban talán nem akkora gond, hiszen viszonylag könnyen elérhetőek- már persze ha van autód és nem épp egy- két (-három) tipegővel vagy otthon egyedül, mert akkor esélyed sincs akutan gyógyszer után szaladgálni, ugye?
Vannak viszont olyan gyógyszerek, amelyek bármikor kellhetnek. Jön egy megfázás, folyik a gyermek orra, köhög, és még be is lázasodik…vagy összeszed egy hányós- hasmenős vírust… és még sorolhatnánk.
Hogyan készülj fel erre? Milyen gyógyszerek legyenek tehát otthon, hogy a Karácsony ne a betegségről szóljon?
1. Lázcsillapító, fájdalomcsillapító. Válassz gyermeked korának megfelelő formát (csepp, szirup, kúp, tabletta). Ha pici gyermeked van, akkor nézd meg, hogy a hűtőben tárolt, korábban beszerzett lázcsillapító kúp szavatossága nem járt- e le! Ha igen, akkor vidd vissza a gyógyszertárba ( a lejárt gyógyszer veszélyes hulladéknak minősül, NE A KUKÁBA DOBD!), és vegyél újat.
Tudj meg többet a lázcsillapításról ITT, a lázgörcsről pedig ITT.
2. Hasmenés elleni készítmény: szintén szerezz be egy dobozzal a gyógyszertárból, sokfélét lehet kapni.
3. Orrcsepp: válassz olyat, ami hatóanyagos, tehát ne csak sima tengervizes vagy homeopátiás legyen, mert ez utóbbiak a nagyon kellemetlen vizes orrfolyást nem fogják meg, és az eredmény garantált lesz: mivel folyamatosan taknyos lesz gyermeked, ez folyamatosan hátra fog csorogni a garatjába, ezáltal egész éjjel köhögni fog- és senki sem fog aludni, sem ő, sem te (hiszen mellette leszel), sem pedig a család. És ezt a fajta köhögést, amit a hátracsorgó váladék okoz, nem tudod köhögéscsillapító gyógyszerrel csillapítani.
4. Köhögéscsillapító: csak száraz köhögés ellen add. Ha hurutosan köhög gyermeked, tehát felszakad, akkor semmiképpen se ezt válaszd, hiszen ezek elnyomják a köhögési ingert, és benntartják a fertőzött váladékot. Ha nem akarsz gyógyszert adni, akkor kérhetsz természetes hatóanyagút is a száraz köhögésre, nekünk például saját tapasztalatunk nagyon jó a zuzmósziruppal, amely az izlandi zuzmó kivonatából készült.
5. Köptető: az előző szerrel ellentétes hatású, felszakítja a letapadt váladékot. Rengeteg recept nélkül kapható köptető, nyákoldó létezik, a gyógyszertárban segítenek gyermeked életkorának, súlyának megfelelőt választani. Még az ízek tekintetében is van választási lehetőséged. Sőt, ezek között is létezik tisztán növényi hatóanyagtartalmú. Viszont aranyszabály, hogy estére ne add, hiszen akkor éjjel is hatni fog, és köhögni fog gyermeked- vagyis nem fog tudni rendesen, pihentetően aludni.
+1: Gyermeked rendszeresen szedett gyógyszerei, ha vannak ilyenek: nézd át, van- e elég belőlük, kitartanak- e az ünnepek alatt. Ha kifogytok, akkor muszáj lesz valamelyikőtöknek ügyeletes orvoshoz szaladgálni, és onnan az ügyeletes gyógyszertárba, ami nagyon kellemetlen és hosszú idő lesz. Ugyanígy gondold át, ha kisbabád tápszeres, a tápszert is! Ne fogyjon el Karácsony másodnapjára, hiszen a drogériák, nagyáruházak is zárva lesznek.
Tehát irány a legközelebbi patika, és készletfrissítés után nincs más hátra, minthogy BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNJUNK minden kedves olvasónknak!
És ha a lázcsillapításról vannak kérdéseid, akkor ELSŐ KIADVÁNYUNK éppen erről szól: