Gyermeked lebetegedett és nincs a közelben gyógyszertár? Összeszedtünk nektek 4 otthon is bevethető természetes módszert, amivel az enyhébb tüneteket átvészelhetitek kisebb betegség esetén.
Persze alapszabály, hogyha súlyosabb esetről van szó, akkor inkább mutasd megy gyermeked ügyeletes orvosnak, és az is szabály, hogy ha lebetegedett és „nem tetszik” a gyerek, „nem szokott ilyen lenni”, „nem szokott így viselkedni”, akkor is inkább lássa orvos akár feleslegesen is, minthogy egy komolyabb dologba belefussatok.
Nézzük akkor, mit tudsz tenni gyakori tünetek esetén gyógyszer nélkül!
1. Orrfolyás: ha nincs orrcsepp otthon, marad az orrszívás. Ezt mondjuk amúgy is tenni kell, orrcsepp ide vagy oda, hiszen apró, 3 év alatti gyermeked nem fogja tudni kifújni az orrát magától. Ha pedig bennmarad a takony (bocsánat), annak könnyen súlyosabb betegség is lehet a következménye, arcüreggyulladás, hörgőgyulladás, akár tüdőgyulladás is. Elő tehát a porszívós orrszívóval! Ez első látásra és hallásra ugyan kínzásnak tűnhet, de hidd el, ezzel teszed a legjobbat a gyermekednek. Ha a család többi tagja pampog, akkor leginkább ne foglalkozz velük. Ha nagyon muszáj, alibiből vegyél egy kézi „orrszívót”, aminek ugyan semmi értelme nincs, mert csak azt szívja ki a kis orrocskából, ami amúgy is kifolyt volna. Beljebb nem ér el, de nagymama/nagypapa megnyugtatására tökéletes. Aztán ha elmentek a nagyszülők, akkor elő a porszívóval és a porszívós orrszívóval, de tényleg! Az ki fogja szívni a mélyebb üregekből is a váladékot, és a nagyobb gyerekek (főleg a bölcsisek, akik sorban állnak az orrszíváshoz) egy idő után maguk is fogják kérni, ez nem vicc, hanem saját tapasztalat! És még egy tipp: inkább azt vedd, ami teljesen műanyag. Az üveges végű, ha leesik akkor törik, egyrészt dobhatod ki mert balesetveszélyes, másrészt még az üvegcserepeket is takaríthatod.
2. Éjszakai száraz köhögés: segíthetsz a párásítással. Nem kell nagy dologra gondolni, egy kis tálkában tegyél vizet a radiátorra, ez sokat fog segíteni a száraz levegő páradúsításában. Ha van otthon, akkor ultrahangos párásítót is használhatsz, bár ez elég drága mulatság, 10- 15 ezer forintnál kezdődnek és a határ a csillagos ég. A vízbe illóolajat is csepegtethetsz, ez is hozzájárulhat gyermeked köhögésének csillapításához.
3. Hányás, hasmenés esetén folyadékpótlás: a gyógyszertárban lehet Orális Rehidráló Folyadék néven kapni azt a port, amiből elkészíthető a tökéletes összetételű folyadékpótlás hányás vagy hasmenés esetére, de ez egyrészt ugye nincs általában otthon, másrészt nem minden gyerek issza meg. Inkább főzz egy nagy adag teát, mondjuk egy litert, tegyél bele 2 kiskanál mézet vagy cukrot és egy negyed kiskanál sót, és persze citromot is, ha úgy szereti a gyermeked. (Az ovis és a bölcsis tea általában eszméletlen cukros és citromos, tehát valószínűleg szeretni fogja, és az a pici só nem fog érezni az ízén). Kortyonként, kanalanként itasd gyermeked hányás esetén, hogy az elveszett folyadékot pótold.
4. Lázcsillapítás hűtőfürdővel vagy vizes borogatással: ha nem szeretnél lázcsillapító gyógyszert adni gyermekednek, vagy elfogyott véletlenül, akkor marad a hűtőfürdő vagy a borogatás, ami viszont bio és egészéséges is. 🙂 Lássuk, hogyan csináld, mert nem az a lényeg, hogy jéghideg vízzel nyakonöntsd a gyermeked vagy jeges törölközőbe csavard… ezzel ugyanis csak többet ártanál, mint használnál.
Hűtőfürdő
Állott vizes borogatás
Mi az, amit soha ne tegyél, szigorúan tilos hűtőfürdő és borogatás esetén? És vajon mikor kell orvoshoz fordulnod? Tudd meg INNEN.
Reméljük ezekkel a tippekkel átvészeltétek az ünnepek komolyabb betegség nélkül!
Kövess bennünket a Facebookon is: Mami Gyógyít oldal, Klikk IDE!
És ha a lázcsillapításról vannak kérdéseid, akkor ELSŐ KIADVÁNYUNK éppen erről szól: