Örök kérdés, és mindig para, hogy milyen gyógyszereket pakoljunk az utazáshoz, és mi marad vajon itthon, ami mégis kellene…ismerős helyzet?
-
Milyen betegségekre kell felkészülnünk, ha kisgyermekkel utazunk?
-
Milyen gyógyszerek, krémek, kenőcsök, spray-k és egyebek legyenek nálunk feltétlenül?
Erről szeretnék most Nektek írni, kedves Mami Gyógyít blogolvasók. A mai részben kifejezetten a gyógyszerekről és egyéb hatóanyagokról, aztán majd jön szép sorban a többi elpakolnivaló krém, kence, és- ha nem is nélkülözhetetlen, de hasznos mindenféle cucc a következő blogbejegyzésben. Harmadik rész is lesz, ebben a felnőttekről lesz szó, hogy nekik (magunknak) milyen gyógyszereket stb pakoljunk be. Így meglesz minden összeszedve, és nem kell többé izgulnod, hogy valami itthon marad! Utazás előtt csak átfutod ezt a listát, bepakolod, és indulhattok is.
Saját történetünket osztom meg veletek. Nemrég hosszú utazásra indultam kisfiammal, aki 3 és fél éves. Helyzetünket kicsit bonyolította, hogy repülőn is utaztunk, kettőn is egymás után, mert mintegy 24 órán keresztül voltunk úton. Tehát nemcsak a bőröndbe kellett gyógyszereket raknom, hanem fel kellett készülnöm egy esetleges útközbeni lázra vagy hasmenésre is, hiszen az akut dolgokat szerettem volna azonnal ellátni. Szerencsére az EGÉSZ utazást megúsztuk szinte betegség nélkül, és sem útközben, sem ottlétünk alatt (popsikrémen kívül ) nem kellett semmiféle gyógyszert vagy készítményt adnom gyermekemnek. És mi, felnőttek is megúsztuk, még egy pici köhögés vagy orrfolyás sem volt egyikünknél sem.
A gyógyszerpakolászás- helyzetet nem könnyíti meg az a szabály sem, hogy a repülőre a folyadékokat átlátszó, zárható műanyag zacskóban kell felvinni, erre is figyelnem kellett, szóval kellett logisztikázni rendesen.
Nézzük akkor mi kerüljön a csomagba, kézipoggyászba, és a külön zárható műanyag zacskóba- szépen végigveszünk mindent, amire szükség lehet. Most a kisgyermekeknek (pár éves kor) való gyógyszerekről és készítményekről fogok írni Nektek, lesz majd kisbabás utazós téma is (egy éves kor alatt), az egy picit más lesz, és egyéb szempontokra is felhívom majd a figyelmed.
Először is: (ez legyen a nulladik pont): EL NE INDULJ BIZTOSÍTÁS NÉLKÜL!!!
Alapvető dolog! Rendkívül drága a külföldi gyógykezelés, a műtétekről meg ne is beszéljünk. Nézz jól körül a piacon, egy csomó weboldalt használhatsz összehasonlító forrásként. Mi egy felső- középső árfekvésű biztosítást kötöttünk. Ha belefér a családi költségvetésetekbe, akkor kösd a legdrágábbat, ha nem, akkor is mindenképpen köss biztosítást, nem baj, ha a legolcsóbb, de legyen.
Most pedig nézzük a gyógyszereket. Sok márkanevet nem írok, a cél nem a gyógyszerreklám, de néhány helyen fogok ötleteket adni. A kép nem csak illusztráció, hanem valóban ezeket vittem, és a felnőtt gyógyszereket is látod rajta. Számodra inspirációként szolgál a fotó: nem kötelező ugyanezen készítményeket vásárolnod (és van amit nem is fogsz megkapni, pl antibiotikum), de mankó lehet a kis úti gyógyszertárad összeállításához.
1. Lázcsillapító:
Azt tanítjuk nektek, hogy alacsonyabb lázat nem kell csillapítani. Ez így is van, viszont utazni egy nyűgös, lázas gyermekkel, hát, az meglehetősen szörnyű lesz. Úgyhogy mindenképpen vigyél magaddal lázcsillapítót! Nyugodtan vegyél ibuprofen- vagy paracetamol tartalmú szirupot, vagy diclofenak- cseppet. Az ibuprofen- és a paracetamol szirupok recept nélkül kaphatóak, a diclofenak tartalmú gyógyszerek receptkötelesek ( a tablettánál milligrammtól függ). Vidd a jól beváltat, és ne felejtsd el a használati útmutatót is eltenni. Tedd a kézipoggyászodba, az átlátszó műanyag zacskóba (mert folyadék).
Ha nem tudod még jól a lázcsillapítás témakörét, mert még nem voltatok betegek, vagy most várod az első gyermeked és fogalmad sincs mit tegyél egy lázas gyermekkel, akkor kattints ide a segítséghez.
2. Köhögéscsillapítók:
Száraz köhögés gyakran előfordul a repülőn. Nagyon száraz a levegő, és folyamatosan megy a hideg légkondi, ami ezt elősegíti. Vigyél köhögéscsillapítót. Nekünk nagyon bevált a zuzmószirup, és külön előnye, hogy szeparált zacskós csomagolásban is kapható! Tehát nem kell a 20 dekás üveget cipelned. Tegyél 3 db-ot a kézipoggyászodba, az átlátszó műanyag zacskóba (mert folyadék). Nézd meg az adagolását, és tedd el a betegtájékoztatóját is.
Olvass a köhögéscsillapításról a megújult Mami Gyógyít weboldalon!
3. Köptető:
Ha éppen betegen utaztok (mert nincs más választásotok), akkor tegyél el a kézipoggyászba. Egyébként nem fog kelleni az út során, tehát mehet a feladott poggyászba. Itt sem kell feltétlenül gyógyszer, vannak gyógynövény- hatóanyagtartalmú köptetők is.
4. Orrcsepp/orrspray az orrfolyás csökkentésére:
Olyat vigyél, ami HATÓANYAGOT tartalmaz, tehát ne a sima sós tengervizes orrsprayt, mert az nem fogja elállítani az orrfolyást, és az borzalmas lesz. Ezt is tedd a kézipoggyászodba, az átlátszó műanyag zacskóba (mert folyadék).
5. Hasmenés elleni készítmény:
Legyen nálad a kézipoggyászban. Többféle készítmény közül választhatsz, van olyan ami tasakos por, szóval nem kell átlátszó zacsiba tenni.
6. Székletlazító készítmény:
Az utazás és más országok konyhájának megismerése sokszor jár szorulással. Reméljük Nálatok nem így lesz. Egyetek sok- sok gyümölcsöt, igyatok sokat, és meglesz a hatása. Ne egyen a gyermek túl sok cukros- finomlisztes cuccot. Tudom, könnyű mondani. Na éppen ezért a biztonság kedvéért én mindig elrakok egy kis üveg Guttalaxot. Ezt orvosi utasítás nélkül nem lehet szedni gyermekeknek, de utazás előtt kérdezd meg a gyerekorvosotokat, el fogja mondani a helyes csepp- adagolást szükség esetére. Vagy ad alternatív javaslatot. Felnőtteknél is jól jöhet! mehet a bőröndbe, utazás alatt nem fog kelleni.
7. Antibiotikumok:
Nem fogsz kapni a háziorvosodtól „csak úgy”, hogyha majd kell, legyen nálad. Mert az antibiotikum eldöntése (kell-e vagy sem, és ha igen, melyik) ORVOSI feladat. Valószínűleg ha olyan panaszai lesznek gyermekednek, amikor ez a kérdés felmerül, már úgyis elvitted orvoshoz odakinn, és akkor majd ő eldönti. Az én helyzetem könnyebb, én vittem ki egyféle szirupot, meg egy antibiotikus szemcseppet, mert már többször volt szemgyulladása a kisfiamnak (egy-két takonytörlés a szembe, és kész is a bakteriális szemgyulladás), de mondjuk én el is tudom dönteni hogy kell-e vagy sem. Semmiképpen se tegyél el olyan üveget, ami esetleg otthon van, hogy “majd jó lesz”. Nem. Nem lesz jó.
8. Allergiaellenes csepp:
Ezt is érdemes meggondolni, ezt is orvos írja fel receptre ( a lehetséges mellékhatások miatt). Őszintén: én elfelejtettem, mert nekünk eddig soha nem kellett. Pedig van is itthon. Viszont jól jöhet allergiás tünetek vagy viszketés, viszkető csípések esetén. Kérdezd meg a háziorvosotokat, és döntsétek el együtt visztek-e magatokkal, viszont feltétlenül tájékozódj tőle, hogy mikor és mennyit kaphat gyermeked!!!
9. A gyermeked rendszeresen szedett gyógyszerei:
MINDENKÉPPEN A KÉZIPOGGYÁSZODBA TEDD!!! Emlékszel arra az estre, mikor egy repülőgépen aszthmás rohamot kapott egy kisgyermek, mert az aszthmagyógyszere a bőröndben volt a feladott csomagok között? Jó nagy fekete pont a szülőknek. Már nem emlékszem mi lett az eset kimenetele, de nem lehetett túl kellemes… egy fulladó gyermek a levegőben… Veled ez NE történjen meg, figyelj oda.
10. A rendszeresen szedett vitamint se felejtsd otthon.
EXTRA TENNIVALÓ: ha valamelyik gyógyszert otthonról viszed, feltétlenül nézd meg, hogy nem járt- e le a szavatossága!!! Ha lejárt, akkor vidd vissza a gyógyszertárba, és majd ők kezelik megfelelően- a gyógyszer ugyanis veszélyes hulladéknak minősül, ne dobáljuk hát a kommunális háztartási szemétbe!
Köszönöm a figyelmed, nagyon ügyes vagy, hogy végigolvastad ezt a fontos témát! Tarts velem a legközelebbi blogposztban is, ahol az egyéb cuccokat vesszük sorra, ami még kellhet: krémek, kencék, spray-k, orrszívó satöbbi. Várlak vissza, nagyon hasznos lesz az a bejegyzés is!
*****************************************************
Ha tetszett a cikk, várunk szeretettel a Mami Gyógyít Facebook- oldalon is, ehhez IDE KATTINTS.
Látogasd meg a megújult weboldalunkat, még több, megbízható forrásból származó hasznos információért!
Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy sok- sok információt kaphass a gyermekbetegségekről, megelőzésükről és kezelésükről, megbízható forrásból, orvosoktól!
Mami Gyógyít Friss Információk
Kommentek