A második rész jön most az utazás témakörében: minden, ami nem gyógyszer, de fontos lehet.
A témát saját (Orsi) hosszú utazásom inspirálta, egy három és fél éves gyermekkel.
Olvasd el az első részt ITT, ez az utazáshoz szükséges gyógyszerekről szól, szintén gyakorlati tippekkel, tanácsokkal, lista formájában.
Az alábbi kép nem illusztráció, hanem valóban ezeket vittem magammal, amit itt látsz- viszont számodra csupán inspirációként szolgál: olyan hatóanyagú készítményt válassz, amelyet az orvosotok/gyógyszerészetek ajánl, és- bár a képen rajta van- az antibiotikumot pedig máris felejtsd el (hogy miért, arra szintén az útigyógyszertárról szóló első részben kapsz választ).
Ez mehet a bőröndbe, vagy az elemes verzió a kézipoggyászba is, ha belefér a súlyhatárba. Nem valószínű, hogy utazás közben kelleni fog, nagyobb gyerek pedig már kifújja az orrát. Sajnos az enyém még nem, hiába óvodás már, úgyhogy velünk bizony jött a porszívós orrszívó a bőröndben.
Válassz parabénmenteset! (Tudtad, hogy a gyógyszertári babafürdetőben VAN parabén? Csak nem úgy írják rá. És használjuk már nulla napos kortól… ezen is változtatni kellene.)
Olvass bővebben a parabénekről ITT, ezt a cikket is én írtam, és a legfrissebb adatokat vadásztam össze!
Én nem tettem el de nagyon megbántam, hogy a jól bevált magyar PEZOMED márkájú védőkrémünket nem tettem el! Mivel többször is kipirosodott kisfiam popsija, és fájt neki, vennem kellett egy helyi védőkrémet. A választék elkeserített: mindegyikben voltak káros anyagok! Kőolajszármazékok, többféle parabén- csak úgy hemzsegtek a címkéken, alig győztem (titokban) fotózni az üzletben az összetevőket, mert egyszerűen nem hittem el, hogy ilyen mennyiségben ontják a gyártók ezeket az Európában már több helyen betiltott anyagokat BABAkrémekbe… Szóval tedd el az itthonit, ha pedig még nem parabénmenteset használsz, akkor- ha teheted- váltsd le! Mehet a kézipoggyászba ez is, bár nem valószínű, hogy szükség lesz rá, de ebben az esetben menjünk biztosra inkább.
Olvass többet a parabénekről ITT, hogy megtudd, gyermekeink veszélyben vannak-e!
Ragtapasz, fertőtlenítő, steril gézlap, gézpólya, sebragasztó és olló– ezek bátran utazhatnak a feladott poggyászban (az ollónak muszáj is, mert el fogják venni a biztonsági ellenőrzésnél, hiszen szúró-vágó eszközt nem lehet felvinni a repülőgépre). Valószínűleg nem lesz szükség rájuk az út során, nem valószínű ugyanis, hogy vérző sebet szerez a gyermeked a repülőn vagy a reptéren. Bár ki tudja, viszont mindkét helyen van elsősegély.
Akkor összefoglalva jöjjön most, mi menjen a kézipoggyászba, ezen belül kiemelem Neked azt is, mit tegyél az átlátszó zárható zacskóba(amúgy minden, ami folyadék). Olvasd el a teljes képhez az útigyógyszertárról szóló első részt is, ehhez IDE KATTINTS!
EXTRA TENNIVALÓ: ha valamelyik gyógyszert otthonról viszed, feltétlenül nézd meg, hogy nem járt- e le a szavatossága!!! Ha lejárt, akkor vidd vissza a gyógyszertárba, és majd ők kezelik megfelelően- a gyógyszer ugyanis veszélyes hulladéknak minősül, ne dobáljuk hát a kommunális háztartási szemétbe!
Köszönöm a figyelmed, nagyon ügyes vagy, hogy végigolvastad ezt a fontos témát! Tarts velem a legközelebbi blogbejegyzésben is, ahol- rendhagyó módon- a felnőttgyógyszereket/és egyéb szükséges krémeket, stb vesszük sorra, ami még kellhet egy utazás során, legyen az rövid vagy hosszú.
********************************
Ha tetszett a cikk, várunk szeretettel a Mami Gyógyít Facebook- oldalon is, ehhez IDE KATTINTS.
Látogasd meg a megújult weboldalunkat, még több, megbízható forrásból származó hasznos információért!
Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy sok- sok információt kaphass a gyermekbetegségekről, megelőzésükről és kezelésükről, megbízható forrásból, orvosoktól!
Mami Gyógyít Friss Információk