Olvasd el a gyermekekről szóló első részt ide kattintva, az utazásra pakolandó gyógyszerekről
Ezekben a bejegyzésekben végigbeszéltük a legfontosabb gyógyszereket, krémeket, készítményeket amit gyermekednek ajánlatos összepakolnod, most tehát jöjjenek a felnőttek. Így egyben meglesz minden, nem kell keresgetned.
Amilyen betegségekre, tünetekre nekünk felnőtteknek is fel kell készülni, az nagyjából ugyanaz, mint amire gyermekeinknek:
Ezekre a betegségekre a következő gyógyszereket pakoltam be:
én háromféle hatóanyagú tablettát és forró- italport pakoltam: ibuprofen lágy kapszula, paracetamoltartalmú forró ital por, és diclofenac tabletta, amiből a 25 mg-ost recept nélkül is megveheted. Abból 2 tabletta pontosan ugyanannyi, mint a receptre felírt 50 mg-osból egy, ezért egy utat megúsztál a háziorvoshoz, hiszen csak ezért nem kell elzarándokolnod hozzá. Ezekből egy- egy levéllel tegyél a kézipoggyászodba. Figyelj oda, mert több forróitalpor- készítmény 1000 mg paracetamolt tartalmaz!!! Ez azért nagyon fontos, mert a kisgyermeked nehogy véletlenül beleigyon az elkészített italodba, mondjuk mert azt hiszi hogy tea. Egy kortytól nem lesz baja, de 1000 mg már komoly kockázatot jelent paracetamolmérgezés- tekintetben!
Ha szeretnél többet tudni a paracetamolmérgezésről, a veszélyekről, és a gyakorlati lázcsillapításról, ITT kaphatsz segítséget.
Én a Quarelinre esküszöm, nekem sokszor csak az hat, de az előbb említett szerek is hatásosak lehetnek. A Quarelin receptköteles. Tedd a képzipoggyászodba.
Legyen nálad NO-SPA, ez nem receptköteles. Csillapítja a menstruációs görcsöket is. Egy levéllel szintén mehet a kézipoggyászba. A gázok okozta feszítő érzést pedig kiválóan megfogja a reklámokból jól ismert symethicon- hatóanyagtartalmú gyöngyöcske, szintén kézipoggyászban a helye.
Már tettél el Smectát, legyen nálad 3 tasak a kézipoggyászban, és az elég lesz mindenkinek, ha esetleg útközben menne a hasatok. Reméljük nem fog.
már betetted a Guttalaxot, és mivel már megkérdezted az adagolásról a gyermekorvost vagy a háziorvost, egyúttal nézd meg a felnőttdózisokat is. A Guttalax mehet a bőröndbe, hiszen valószínűleg nem fog kelleni az út során.
Tegyél el egy felnőtteknek való orrsprayt vagy orrcseppet a kézipoggyászodba, és mivel ez folyadék, ezért menjen a zárható műanyag tasakba, amibe már betetted a gyermeked orrcseppjét és a lázcsillapító szirupját is.
A száraz, irritáló köhögést már megbeszéltük az előző blogposztokban, ugyanaz a zuzmószirup hatni fog nálad is, mint amit már említettem a gyermekeknél. 3-4 tasakkal bőven elég a kézipoggyászodba tenni, és a dózisa is pont megfelel 1 felnőtt adagnak. Tedd ezt is a zárható műanyag tasakba, mert folyadék.
Ha szeretnél a köhögésről és a köhögéscsillapításról többet tudni, kattints ide.
Vihetsz pár tasakkal, vagy pár köptető hatású pezsgőtablettával is felkészülhetsz, ezek mehetnek a feladott bőröndbe mert nem fognak kelleni az út során.
Akkor sem, ha van épp otthon. Ugyanaz a helyzet, mint amit a gyermekgyógyszereknél leírtunk: magadtól ne kezdj szedni semmilyen antibiotikumot. Ha megbetegedsz és 1-2 nap múlva nem leszel jobban, keress orvost, majd ő eldönti, kell-e.
Nagyon hasznos lehet, ha van nálad! Legyen a kézipoggyászodban! Mivel az utazás stresszel jár, és valószínűleg nem fogsz eleget inni (különben folyton pisilni kell, ami ugye nagyon kellemetlen lehet, mert nincs mindenhol WC), ezért könnyen lehet, hogy egy klassz kis lábikragörcs lesz a vége, ezt pedig egyetlen módon lehet kezelni: rögtön sok-sok folyadékot kell innod, és bevenni egy-két magnéziumtablettát AZONNAL ( a dózis függ a különböző tablettáktól, mindig nézd meg az adott tabletta használati útmutatóját!!!). Persze a tünet nem fog rögtön megszűnni, de elkezdted újratölteni a kiürült magnéziumraktáraidat, és ez jó. Ha ilyet tapasztalsz, akkor pár napig szedj még magnéziumot a használati utasítás szerint, és igyál sok- sok folyadékot.
Különben úgy jársz, mint én, aki a második nap leégtem, mivel elbagatellizáltam a napsugarak erősségét. Két bevásárlóközpontban és egy patikában kerestem normális minőségű napégést enyhítő szert, de csak olyat találtam, amiben hemzsegtek a káros anyagok. Próbaként vettem egyet, hogy teszteljem saját magamon, és rákentem az alkaromra és a nyakamra-hátamra- a következő napra szépen ki is pöttyöződtem… olyannyira, hogy a pöttyeim fennmaradtak és jól be is gyulladtak, aminek az lett a vége, hogy komoly szteroidos krémmel sikerült csak rendbehoznom a bőröm, persze mindezt már itthon. Figyeld a Mami Gyógyít blogot a caféblogon, oda teszek majd fel képeket tanulságként.
EXTRA TENNIVALÓ: ha valamelyik gyógyszert otthonról viszed, feltétlenül nézd meg, hogy nem járt- e le a szavatossága!!! Ha lejárt, akkor vidd vissza a gyógyszertárba, és majd ők kezelik megfelelően- a gyógyszer ugyanis veszélyes hulladéknak minősül, ne dobáljuk hát a kommunális háztartási szemétbe!
Most már mindent tudsz, és felkészültél a váratlan tünetek ellátására mind gyermek, mind felnőtt témában, GRATULÁLOK! Ha utaztok, elég csak ezt a három blogbejegyzést végigolvasnod, és már össze is tudod állítani a saját ki úti gyógyszertáradat. (linkeket lsd feljebb, a cikk elején.
Szuperügyes Bölcs Mami vagy, hogy tőlünk tanulsz, és nem a megbízhatatlan szerzőjű , buta lájkvadász weboldalakról informálódsz!
***************************************
Ha tetszett a cikk, várunk szeretettel a Mami Gyógyít Facebook- oldalon is, ehhez IDE KATTINTS.
Látogasd meg a megújult weboldalunkat, még több, megbízható forrásból származó hasznos információért!
Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy sok- sok információt kaphass a gyermekbetegségekről, megelőzésükről és kezelésükről, megbízható forrásból, orvosoktól!
Mami Gyógyít Friss Információk